Uncategorized

Знайомства на Тростянець Україна

Як Тростянецька ОТГ посприяла створенню сотень робочих місць та за 15 років збільшила бюджет майже удесятеро. Автор: Дмитро Синяк.

"Краще разом, навіть якщо ми різні"

Голова Тростянецької міської ОТГ Сумської області Юрій Бова — помітна фігура в українському місцевому самоврядуванні. І зовсім не тому, що очолює місто Тростянець Сумської області вже понад 15 років, 5разів пройшовши протягом цього часу через процедуру виборів.

ПРОГРАМА ПОЇЗДКИ

Пан Юрій зумів перетворити невеличке прикордонне містечко, населення якого складає лише 21,5 тис. осіб, на потужний центр економічного розвитку. Можна навіть сказати, що Юрій Бова зробив невеличке диво, і реформа зіграла тут не останню роль. Зараз бюджет громади із 22 тис.

жителями сягає млн грн, з яких власні надходження становлять млн грн. Про секрети зростання Тростянецької ОТГ пан Юрій розповів Децентралізації. Секрет 1. Створення довкола великого бізнесу промислового кластеру. До року, коли я став міським головою, найбільше підприємство міста практично не використовувало місцевої сировини і не мало можливостей для власного розвитку, розпоряджаючись лише трьома гектарами землі.

Попередня влада у кращих радянських традиціях постійно тиснула на керівництво фабрики, вимагаючи насамперед підтримки власних соціальних ініціатив, особливо не переймаючись долею підприємства. Ми повністю змінили підхід до справи. Ми забрали всю соціальну інфраструктуру гуртожиток, садочок тощо , щоб фабрика могла максимально сконцентруватися на виробництві.

Новина дня

Представника фабрики ми включили до складу виконкому, щоб максимально швидко вирішувати всі нагальні проблеми такого важливого для нас підприємства. При цьому постановили для себе, що будь-які питання мають вирішуватися максимум протягом трьох днів. Також ми поставили за мету створити довкола цього виробництва промисловий кластер, який би забезпечував фабрику всім необхідним.

Поруч із фабричними корпусами стояв цукровий завод, собівартість продукції якого була настільки високою, що фабрика не могла користуватися нею. Ми переконали власників заводу продати його фабриці, а власників фабрики переконали у тому, що варто купити занедбане підприємство. Разом із цукровим заводом шоколадна фабрика отримала майже 40 га довколишньої території, і у цьому є також наша заслуга. Тільки за останні 10 років власник фабрики інвестував у свої виробництва у Тростянці понад млн доларів США.

Ми ж найбільше тішилися відкриттю цеха з виробництва печива та бісквітної продукції, який інвестори побудували з нуля менше ніж за рік. Якщо головна сировина для виробництва шоколаду за визначенням мала завозитися з-за кордону, то для печива та бісквітів цілком можна було використовувати і місцеві складники. Насамперед, борошно. Спершу наша фабрика закуповувала його у Харківській області, але згодом ми знайшли інвестора, який купив у Тростянці невеличкий млин, провів реконструкцію та сертифікував його.

Вже за рік цей млин постачав фабриці близько 6,5 тис. тонн борошна, а нині цей обсяг зріс майже до 10 тис. Млин перетворився на потужне підприємство, де працюють біля осіб. Для нас було важливим показником те, що коли власники фабрики відкрили цех із виробництва кави зараз це вже окреме підприємство Jacobs Douwe Egberts , згодом вони закрили аналогічне виробництво у Польщі.

У Тростянці виявилося набагато вигідніше працювати!


  • домогосподарки швидкісних побачень поблизу Підгородне Україна.
  • Знайомства Тростянець;
  • місто підключення в Немирів Україна;
  • знайомства з християнами в Теребовля Україна.

Наша відкритість і особливе ставлення до бізнесу дозволили таким чином додатково створити понад робочих місць у цьому цеху. Сьогодні це підприємство входить до числа найкращих платників податків в Україні. Завдяки цьому фабрика економить близько 1,5 млн кубів газу на рік, купуючи тепло набагато дешевше. Аналогічна інвестиція компанії «Лімік» вкладена і в електричну підстанцію першого класу, що постачає без втрат і значно дешевше електроенергію на фабрику.

Малі міста — велика культура. Місцеве самоврядування, № 6, Червень, | iFactor

До реформи нам дуже заважало те, що села, які оточують Тростянець, не розглядали себе як його складові, виробничі супутники тощо. Тепер, на щастя, ситуація змінилася, і ми вже працюємо над тим, щоб заснувати у селах Тростянецької ОТГ ферми, які могли б постачати на фабрику молоко. Адже вона щодня потребує близько 50 тонн цього продукту. Це непоганий обсяг для трьох великих ферм. А коло них міг би працювати ще й завод із виробництва сухого молока. Окрема тема — пташник, який мав би стати джерелом жовтка для фабрики та комбікормовий завод.

Все це до розвалу Союзу було у Тростянецькому районі. Тому ми маємо непочатий край роботи. У році шоколадна фабрика сплачувала до бюджету міста близько тис. грн земельного податку, а зараз сплачує майже 3 млн грн.

Дендропарк \

Якщо раніше у її цехах працювали від до робітників, то тепер їхня кількість перевищує осіб, ще плюс фірми-постачальники сировини. Завдяки створенню нових робочих місць, зростає і ПДФО, за рахунок сплати якого минулоріч місто отримало від фабрики 18 млн грн. Я вже не кажу, що довкола фабрики працюють багато компаній на аутсорсингу, які займаються прибиранням, харчуванням, доставкою вантажів тощо.

І вони теж сплачують податки до бюджету громади, бо ми просимо їхніх власників реєструватися у нас. Інша річ, що місцева влада може підказувати підприємцям шляхи для заробітку, певні ніші На ньому тоді працювали близько 15 підприємців, причому кожен з них організовував торгівлю, як хотів, переважно використовуючи для цього негарні металеві кіоски.

Ми запропонували провести реконструкцію площі, відкрити ринок до траси, встановити на ньому однакові чепурні павільйони. Нас не одразу зрозуміли, близько року тривали протести, за якими стояла одна політична партія, і мене тоді звинувачували у спробі захопити ринок. Але згодом ми таки зуміли пояснити підприємцям юридичну складову, і кожен з них побачив свій шанс для розвитку.

За три місяці ринок повністю реконструювали. Зараз на ринку діють 58 ідентичних торгових точок, і на кожній з них по продавця, тобто загалом близько   робочих місць замість ти. Причому дехто з підприємців вже навіть заробляє на суборенді, здаючи свої МАФи за чималі гроші, наприклад, магазинам з продажу телефонів. Тепер наш центральний ринок називається Європейським і справді виглядає по-європейськи. Зазначу, що будівництво всіх торгових павільйонів підприємці профінансували самі, вклавши у це близько 6 млн грн.

А міська влада зробила біля ринку нормальне освітлення, цивілізовані туалети, автостоянку  і тротуари. Ми також побудували адмінбудівлю,  допомогли із розробкою проєктної документації та із проведенням тендерів на вибір підрядної організації при будівництві, в підключенні до електромереж тощо.

Наступна наша гордість — «заселення» території колишньої «Сільгосптехніки», яка стояла пусткою, а майно потужного колись підприємства розпродував ліквідатор. Ми зуміли домовилися з різними бізнесменами про викуп ними частини майна і оренду землі, і тепер вони виготовляють там паркетну дошку, комбікорми та багато іншого. Для розвитку місцевого бізнесу ми цьогоріч планували виділити 1 млн грн, який мав піти на кредити підприємцям, але цьому завадив карантин, що дуже болісно вдарив по нашому бюджету.

В абсолютних цифрах цього року ми розпоряджаємося сумою у понад млн грн, і більшість надходжень до бюджету забезпечують ПДФО, земельний податок, а також податки від малого та середнього бізнесу. Раз на кілька місяців ми збираємо підприємців і знайомимо їх із переліком цікавих пропозицій щодо розвитку власної справи.

Комунальний заклад Музей Шоколаду

На останній зустрічі з ними ми пропонували організовувати для туристів сплави на байдарках по нашій річці Ворсклі, а також прогулянки на конях, веломобілях та квадроциклах. Та оскільки відгуку не було, ми передали ці теми нашим комунальним підприємствам. Секрет 3.

Тур хорошо организован, не утомителен транспорт, отели, питание на достойном уровне. Три дня пролетели не заметно, море впечатлений. Гид Александр профессионал своего дела с отличным чувством юмора и огромным багажом знаний.